Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Anmälda par

Tillbaka

Följande par är anmälda just nu:

 

A-SM


 

Namn

Klubb

Start
1. Emma Andersson Spader Dam A-SM Tisdag 28 oktober 19:00
  Håkan Nilsson BK Thule  
2. Annelie Andreasson BK ABeCe A-SM Tisdag 28 oktober 19:00
  Mats Lunderquist Kulladals BS  
3. Hans-Ingmar Jansson Forsheda BK A-SM Tisdag 28 oktober 19:00
  Katrin Jansson Spader Dam  
4. Rebecka Overgaard Scandinavia BC A-SM Tisdag 28 oktober 19:00
  Tommy Kristiansson BK Bråhög  
5. Jonas Olsson Höganäs BC A-SM Tisdag 28 oktober 19:00
  Lena Whistleton BK Bells  
6. André Ekberg BK Femtionian A-SM Tisdag 28 oktober 19:00
  Pernilla Håkansson BK Söder  
7. Rebecca Lundahl IS Göta A-SM Tisdag 28 oktober 19:00
  Tommy Andersson Kulladals BS  
8. Per Montén BK Frigg A-SM Tisdag 28 oktober 19:00
  Tina Montén BS Hässle  
9. Eva Jönsson Bulltofta BK A-SM Tisdag 28 oktober 19:00
  Frank Selander Bulltofta BK  
10. Anders Andersson Olofströms BS A-SM Fredag 31 Oktober 16:00
  Josefin Nilsson Olofströms BS  
11. Anders Nilsson BS Bockarna A-SM Fredag 31 Oktober 16:00
  Yvonne Martinsson BK Hallandia  
12. Camilla Andersson BK Hallandia A-SM Fredag 31 Oktober 16:00
  Urban Gunnarsson BKF Falkenberg  
13. Frida Sethsson Vimmerby BK A-SM Fredag 31 Oktober 16:00
  Karl Wahlgren IS Göta  
14. Peter Andersson BK Full House A-SM Fredag 31 Oktober 16:00
  Therese Nilsson BK Animals  
15. Andreas Andersson BK Full House A-SM Fredag 31 Oktober 16:00
  Helén Johnsson IS Göta  
16. Anna Andersson Spader Dam A-SM Fredag 31 Oktober 16:00
  Kevin Karlsson BK Virveln  
17. Kim Andersson BK Full House A-SM Fredag 31 Oktober 16:00
  Maria Persson BK Högland  
18. Roger Granfeldt Getinge Bowling BK A-SM Lördag 1 November 09:00
  Sandra Granfeldt BK Hallandia  
19. Amanda Andersson BS Friska Viljor A-SM Lördag 1 November 09:00
  Rasmus Edvall IS Göta  
20. Anton Borg BK Femtionian A-SM Lördag 1 November 09:00
  Jennie Sandelin BK Cefyra  
21. Amanda Nyman Höganäs BC A-SM Lördag 1 November 09:00
  Lars Borg Tollarps BK  
22. Maria Pålsson Tollarps BK A-SM Lördag 1 November 09:00
  Tino Åkerman Tollarps BK  
23. Anders Carlsson BK Tolvåker A-SM Lördag 1 November 09:00
  Rose-Marie Nilsson BK Tolvåker  
24. Emil Wohlin BK Borgen A-SM Lördag 1 November 09:00
  Jane Svensson BK Borgen  
25. Christel Carlsson Örgryte IS BF A-SM Lördag 1 November 12:00
  Håkan Persson IS Göta  
26. Daniel Mattsson BK Fermé A-SM Lördag 1 November 12:00
  Emelie Gustafsson SS Bowlaren  
27. Anders Nilsson BK Team Kungsbacka A-SM Lördag 1 November 12:00
  Viktoria Nilsson Sundbybergs IK  
28. Johan Danielsson Kulladals BS A-SM Lördag 1 November 12:00
  Sandra Svantesson IS Göta  
29. Lena Jonsson BK Granen A-SM Lördag 1 November 12:00
  Peter Jonsson BK Granen  
30. Frida Löhnert BK Cahoot A-SM Lördag 1 November 12:00
  Robin Persson IS Göta  
31. Jessica Ström Junsele BK A-SM Lördag 1 November 12:00
  Urban Norman Junsele BK  
32. Daniel Johansson Ludvika BK A-SM Lördag 1 November 12:00
  Johanna Johansson BK Granen  
33. Roger Rothman Lunds BK Mamba A-SM Lördag 1 November 12:00
  Yvonne Berndt BK ABeCe  
34. Cathrine Lindström BK Viskan A-SM Lördag 1 November 12:00
  Ulf Johansson BK Viskan  
35. Anders Wåhlstedt BK Nobel A-SM Lördag 1 November 15:00
  Wilma Karlsson Team X-Calibur BK  
36. Ann-Louise Aureliusson BK Nobel A-SM Lördag 1 November 15:00
  Klas Thunberg BK Nobel  
37. Ida Håkansson Team Värnamo BC A-SM Lördag 1 November 15:00
  Robin Johansson BK 62  
38. Mats Lundström Nordingrå BK A-SM Lördag 1 November 15:00
  Oili Andersson Nordingrå BK  
39. Christian Liljestrand BK Nobel A-SM Lördag 1 November 15:00
  Jenny Johansson BK Cahoot  
40. Emelie Tiveljung BK Merci A-SM Lördag 1 November 15:00
  Mattias Tiveljung BK Kåess  
41. Janina Lindberg BK Merci A-SM Lördag 1 November 15:00
  Mikael Lindberg BK Loket  
42. Christer Petersson IK Sterling A-SM Lördag 1 November 15:00
  Christina Dahlgren Örgryte IS BF  
43. Maria Pettersson Team Alingsås BC A-SM Lördag 1 November 15:00
  Niclas Eriksson Team Alingsås BC  
44. Alida Molander Team X-Calibur BK A-SM Lördag 1 November 15:00
  Joakim West Team Alingsås BC  
45. Anders Carlsson BK Tolvåker A-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Rose-Marie Nilsson BK Tolvåker  
46. Frida Löhnert BK Cahoot A-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Robin Persson IS Göta  
47. Frida Sethsson Vimmerby BK A-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Karl Wahlgren IS Göta  
48. Cathrine Lindström BK Viskan A-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Ulf Johansson BK Viskan  
49. Christer Petersson IK Sterling A-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Christina Dahlgren Örgryte IS BF  
50. Anna Andersson Spader Dam A-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Kevin Karlsson BK Virveln  
51. Hans-Ingmar Jansson Forsheda BK A-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Katrin Jansson Spader Dam  
52. Anders Nilsson BS Bockarna A-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Yvonne Martinsson BK Hallandia  
53. Christel Carlsson Örgryte IS BF A-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Håkan Persson IS Göta  
54. Emelie Tiveljung BK Merci A-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Mattias Tiveljung BK Kåess  
55. Maria Pålsson Tollarps BK A-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Tino Åkerman Tollarps BK  
56. Daniel Johansson Ludvika BK A-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Johanna Johansson BK Granen  
57. Camilla Andersson BK Hallandia A-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Urban Gunnarsson BKF Falkenberg  
58. André Ekberg BK Femtionian A-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Pernilla Håkansson BK Söder  
59. Alida Molander Team X-Calibur BK A-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Joakim West Team Alingsås BC  
60. Rebecca Lundahl IS Göta A-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Tommy Andersson Kulladals BS  
61. Christel Carlsson Örgryte IS BF A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Håkan Persson IS Göta  
62. Emelie Tiveljung BK Merci A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Mattias Tiveljung BK Kåess  
63. Maria Pålsson Tollarps BK A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Tino Åkerman Tollarps BK  
64. Daniel Johansson Ludvika BK A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Johanna Johansson BK Granen  
65. Camilla Andersson BK Hallandia A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Urban Gunnarsson BKF Falkenberg  
66. André Ekberg BK Femtionian A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Pernilla Håkansson BK Söder  
67. Alida Molander Team X-Calibur BK A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Joakim West Team Alingsås BC  
68. Rebecca Lundahl IS Göta A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Tommy Andersson Kulladals BS  
69. Anders Carlsson BK Tolvåker A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Rose-Marie Nilsson BK Tolvåker  
70. Frida Löhnert BK Cahoot A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Robin Persson IS Göta  
71. Frida Sethsson Vimmerby BK A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Karl Wahlgren IS Göta  
72. Cathrine Lindström BK Viskan A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Ulf Johansson BK Viskan  
73. Christer Petersson IK Sterling A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Christina Dahlgren Örgryte IS BF  
74. Anna Andersson Spader Dam A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Kevin Karlsson BK Virveln  
75. Hans-Ingmar Jansson Forsheda BK A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Katrin Jansson Spader Dam  
76. Anders Nilsson BS Bockarna A-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Yvonne Martinsson BK Hallandia  
77. Anna Andersson Spader Dam A-SM Semifinal 13:00
  Kevin Karlsson BK Virveln  
78. Frida Sethsson Vimmerby BK A-SM Semifinal 13:00
  Karl Wahlgren IS Göta  
79. Hans-Ingmar Jansson Forsheda BK A-SM Semifinal 13:00
  Katrin Jansson Spader Dam  
80. Alida Molander Team X-Calibur BK A-SM Semifinal 13:00
  Joakim West Team Alingsås BC  
81. Christer Petersson IK Sterling A-SM Semifinal 13:00
  Christina Dahlgren Örgryte IS BF  
82. Frida Löhnert BK Cahoot A-SM Semifinal 13:00
  Robin Persson IS Göta  
83. Camilla Andersson BK Hallandia A-SM Semifinal 13:00
  Urban Gunnarsson BKF Falkenberg  
84. André Ekberg BK Femtionian A-SM Semifinal 13:00
  Pernilla Håkansson BK Söder  
85. Anna Andersson Spader Dam A-SM 1:an mot 4:an 14:30
  Frida Sethsson Vimmerby BK  
86. Karl Wahlgren IS Göta A-SM 2:an mot 3:an 14:30
  Kevin Karlsson BK Virveln  
87. André Ekberg BK Femtionian A-SM 2:an mot 3:an 14:30
  Christer Petersson IK Sterling  
88. Christina Dahlgren Örgryte IS BF A-SM 1:an mot 4:an 14:30
  Pernilla Håkansson BK Söder  
89. Frida Sethsson Vimmerby BK A-SM Slutfinal 15:00
  Karl Wahlgren IS Göta  
90. Christer Petersson IK Sterling A-SM Slutfinal 15:00
  Christina Dahlgren Örgryte IS BF  
91. Elin Silversand BS Friska Viljor B-SM Lördag 8 November 12:00
  Jan-Åke Persson BK Gamsen  
92. Rebecca Johansson Spader Dam B-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Krister Wenström BK Mjölby Bowling  
93. Lise-Lott Arvidsson BK Mjölby Bowling B-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Marie Josephsson BK Sture  
94. Mikael Andersson Vetlanda BC B-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Anneli Ansborg Hönö BK  
95. Bonny Lilja Hönö BK B-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Josefine Persson BS Friska Viljor  
96. Staffan Jakobsson BK Frigg B-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Compen Savia BK Vågen  
97. Conny Johansson BK Rekyl B-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Elin Silversand BS Friska Viljor  
98. Rasmus Green IS Göta B-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Björn Ohrberg BK Full House  
99. Sol-Britt Lindgren BK Falcon Ladies B-SM Kvartsfinal Plac 9-16 09:00
  Monica Hellberg IK Heim  
100. Thomas Hansson IK Sterling B-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Lars Pejstrup Team Mariestad BK  
101. Ulrika Larsson BK Qvinns B-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Anders Forssell för. The Golden Bowlers  
102. Johanna Pålsson för. The Golden Bowlers B-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Elisabeth Söderström Skövde AIK BK  
103. Kurt Nordström Hjo Bowlingklubb B-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Leslie Thorén för. The Golden Bowlers  
104. Maria Johnsson Eksjö BK/EBOK B-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Eva Berglund BK Miss  
105. Leif Berglund Tetra Laval BF B-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Irene Nyqvist BS Olymp  
106. Peter Andersson BK Full House B-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Diana Ramirez BK Miss  
107. Peter Nyberg Lunds BK Mamba B-SM Kvartsfinal Plac 1-8 10:45
  Monica Hellberg IK Heim  
108. Thomas Hansson IK Sterling B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Lars Pejstrup Team Mariestad BK  
109. Ulrika Larsson BK Qvinns B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Anders Forssell för. The Golden Bowlers  
110. Johanna Pålsson för. The Golden Bowlers B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Elisabeth Söderström Skövde AIK BK  
111. Kurt Nordström Hjo Bowlingklubb B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Leslie Thorén för. The Golden Bowlers  
112. Maria Johnsson Eksjö BK/EBOK B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Eva Berglund BK Miss  
113. Leif Berglund Tetra Laval BF B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Irene Nyqvist BS Olymp  
114. Peter Andersson BK Full House B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Diana Ramirez BK Miss  
115. Peter Nyberg Lunds BK Mamba B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Jan-Åke Persson BK Gamsen  
116. Rebecca Johansson Spader Dam B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Krister Wenström BK Mjölby Bowling  
117. Lise-Lott Arvidsson BK Mjölby Bowling B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Marie Josephsson BK Sture  
118. Mikael Andersson Vetlanda BC B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Anneli Ansborg Hönö BK  
119. Bonny Lilja Hönö BK B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Josefine Persson BS Friska Viljor  
120. Staffan Jakobsson BK Frigg B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Compen Savia BK Vågen  
121. Conny Johansson BK Rekyl B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Elin Silversand BS Friska Viljor  
122. Rasmus Green IS Göta B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Björn Ohrberg BK Full House  
123. Sol-Britt Lindgren BK Falcon Ladies B-SM Kvartsfinal 1-16 Totalställning 11:00
  Compen Savia BK Vågen  
124. Conny Johansson BK Rekyl B-SM Semifinal 13:00
  Anneli Ansborg Hönö BK  
125. Bonny Lilja Hönö BK B-SM Semifinal 13:00
  Anders Forssell för. The Golden Bowlers  
126. Johanna Pålsson för. The Golden Bowlers B-SM Semifinal 13:00
  Eva Berglund BK Miss  
127. Leif Berglund Tetra Laval BF B-SM Semifinal 13:00
  Irene Nyqvist BS Olymp  
128. Peter Andersson BK Full House B-SM Semifinal 13:00
  Marie Josephsson BK Sture  
129. Mikael Andersson Vetlanda BC B-SM Semifinal 13:00
  Monica Hellberg IK Heim  
130. Thomas Hansson IK Sterling B-SM Semifinal 13:00
  Krister Wenström BK Mjölby Bowling  
131. Lise-Lott Arvidsson BK Mjölby Bowling B-SM Semifinal 13:00
  Anneli Ansborg Hönö BK  
132. Bonny Lilja Hönö BK B-SM 1:an mot 4:an 14:30
  Eva Berglund BK Miss  
133. Leif Berglund Tetra Laval BF B-SM 2:an mot 3:an 14:30
  Anders Forssell för. The Golden Bowlers  
134. Compen Savia BK Vågen B-SM 2:an mot 3:an 14:30
  Conny Johansson BK Rekyl  
135. Johanna Pålsson för. The Golden Bowlers B-SM 1:an mot 4:an 14:30
  Anneli Ansborg Hönö BK  
136. Bonny Lilja Hönö BK B-SM Slutfinal 15:00
  Compen Savia BK Vågen  
 

B-SM


 

Namn

Klubb

Start
1. Eva Berglund BK Miss B-SM Torsdag 6 November 19:00
  Leif Berglund Tetra Laval BF  
2. Diana Ramirez BK Miss B-SM Torsdag 6 November 19:00
  Peter Nyberg Lunds BK Mamba  
3. Arne Jönsson BK Gamsen B-SM Torsdag 6 November 19:00
  Marie Johnsson Höganäs BC  
4. Kerstin Eek Team Ystad BK B-SM Torsdag 6 November 19:00
  Per Hall Team Ystad BK  
5. Josefine Persson BS Friska Viljor B-SM Torsdag 6 November 19:00
  Staffan Jakobsson BK Frigg  
6. Elin Svärd BK Bråhög B-SM Torsdag 6 November 19:00
  Simon Svärd BK Bråhög  
7. Eva Lindblad BK Miss B-SM Torsdag 6 November 19:00
  Göran Åkesson BK Thule  
8. Krister Wenström BK Mjölby Bowling B-SM Fredag 7 November 13:00
  Lise-Lott Arvidsson BK Mjölby Bowling  
9. Elisabeth Söderström Skövde AIK BK B-SM Fredag 7 November 13:00
  Kurt Nordström Hjo Bowlingklubb  
10. Hasse Johansson Skövde AIK BK B-SM Fredag 7 November 13:00
  Pernilla Thorsson Hjo Bowlingklubb  
11. Jonas Larsson BK Rekyl B-SM Lördag 8 November 12:00
  Jong jai Johansson BK Vågen  
12. Compen Savia BK Vågen B-SM Lördag 8 November 12:00
  Conny Johansson BK Rekyl  
13. Lena Bark Österbo BK B-SM Lördag 8 November 12:00
  Marcus Jonsson Österbo BK  
14. Anneli Ansborg Hönö BK B-SM Lördag 8 November 12:00
  Bonny Lilja Hönö BK  
15. Jan-Åke Persson BK Gamsen B-SM Lördag 8 November 12:00
  Rebecca Johansson Spader Dam  
16. Rasmus Green IS Göta B-SM Lördag 8 November 12:00
  Elisabeth Wallin Markaryds BK  
17. Kenth Wallin Markaryds BK B-SM Lördag 8 November 12:00
  Maria Lord Johansson Team Värnamo BC  
18. Sören Carlsson Team Värnamo BC B-SM Lördag 8 November 12:00
  Lars Pejstrup Team Mariestad BK  
19. Ulrika Larsson BK Qvinns B-SM Lördag 8 November 12:00
  Björn Ohrberg BK Full House  
20. Sol-Britt Lindgren BK Falcon Ladies B-SM Lördag 8 November 12:00
  Monica Hellberg IK Heim  
21. Thomas Hansson IK Sterling B-SM Lördag 8 November 15:00
  Andreas Magnusson BK Team Obelix  
22. Sandra Lindquist Stenungsunds BC B-SM Lördag 8 November 15:00
  Marie Josephsson BK Sture  
23. Mikael Andersson Vetlanda BC B-SM Lördag 8 November 15:00
  Carina Wiktorsson BK Team Obelix  
24. Jan-Olof Johansson BK Team Obelix B-SM Lördag 8 November 15:00
  Anne Larsson BK Team Obelix  
25. Sören Billgren BK Team Obelix B-SM Lördag 8 November 15:00
  Irene Nyqvist BS Olymp  
26. Peter Andersson BK Full House B-SM Lördag 8 November 15:00
  Leslie Thorén för. The Golden Bowlers  
27. Maria Johnsson Eksjö BK/EBOK B-SM Lördag 8 November 15:00
  Anders Forssell för. The Golden Bowlers  
28. Johanna Pålsson för. The Golden Bowlers B-SM Lördag 8 November 15:00
  Caroline Karlsson BK Sture