Svenska Bowlingförbundet

Utvecklat av     Meriq

Totala kvalresultat för A-SM

<< Tillbaka till resultatsidan              Skriv ut     
 

  Namn   Klubb   Resultat
1. Håkan Persson   BK Team Obelix   2511
  Christel Carlsson   Örgryte IS    
2. Mattias Tiveljung   Team Mariestad BK   2504
  Emelie Tiveljung   Team X-Calibur BK    
3. Tino Åkerman   Tollarps BK   2395
  Maria Pålsson   Tollarps BK    
4. Daniel Johansson   BK Triss   2394
  Johanna Andersson   Team Vasa BC    
5. Urban Gunnarsson   BKF Falkenberg   2388
  Camilla Andersson   BK Hallandia    
6. André Ekberg   BK Femtionian   2381
  Pernilla Håkansson   BK Femtionian    
7. Joakim West   Team Alingsås BC   2374
  Alida Molander   KS Edsbowlarna    
8. Tommy Andersson   Kulladals BS   2365
  Rebecca Lundahl   Scandinavia BC    
9. Anders Carlsson   BK Lödde   2363
  Rose-Marie Nilsson   BK Lödde    
10. Robin Persson   BK Frigg   2346
  Frida Löhnert   BK Cahoot    
11. Karl Wahlgren   IS Göta   2342
  Frida Dahlgren   Vimmerby BK    
12. Ulf Johansson   BK Viskan   2330
  Cathrine Lindström   BK Viskan    
13. Christer Petersson   BK Joker   2326
  Christina Dahlgren   Örgryte IS    
14. Kevin Karlsson   Team Alingsås BC   2310
  Anna Andersson   BK FH Engelholm    
15. Hans-Ingmar Jansson   Team Växjö BC   2295
  Katrin Jansson   Team Växjö BC    
16. Anders Nilsson   BKF Falkenberg   2289
  Yvonne Martinsson   BK Hallandia    
17. Christian Liljestrand   BK Cahoot   2279
  Jenny Johansson   BK Cahoot    
18. Kim Andersson   BK FH Engelholm   2265
  Maria Persson   BK Högland    
19. Roger Rothman   Öresunds BS   2261
  Yvonne Berndt   Staffanstorps BK    
20. Anders Andersson   Olofströms BS   2259
  Josefin Nilsson   BK Söder    
21. Emil Wohlin   BK Borgen   2258
  Jane Svensson   BK Borgen    
22. Andreas Andersson   BK FH Engelholm   2257
  Helén Johnsson   IS Göta    
23. Johan Danielsson   IS Göta   2254
  Sandra Svantesson   IS Göta    
24. Frank Selander   Bulltofta BK   2251
  Eva Jönsson   Scandinavia BC    
25. Roger Granfeldt   Getinge Bowling BK   2243
  Sandra Granfeldt   BK Hallandia    
26. Rasmus Jakobsson Edvall   BK Frigg   2242
  Amanda Andersson   Spader Dam    
27. Mikael Lindberg   BK Glam   2234
  Janina Lindberg   BK Glam    
28. Anders Nilsson   BK Joker   2226
  Viktoria Nilsson   Team X-Calibur BK    
29. Peter Jonsson   BK Triss   2220
  Lena Jonsson   Team Vasa BC    
30. Robin Johansson   BK Cahoot   2204
  Ida Håkansson   BK Cahoot    
31. Tommy Kristiansson   Bulltofta BK   2185
  Rebecka Overgaard   Scandinavia BC    
32. Anton Borg   Tollarps BK   2172
  Jennie Sandelin   Tollarps BK    
33. Mats Lundström   Nordingrå BK   2153
  Oili Andersson   Nordingrå BK    
34. Klas Thunberg   BK Nobel   2130
  Ann-Louise Aureliusson   BS Kulorna    
35. Mats Lunderquist   Kulladals BS   2118
  Annelie Andreasson   Scandinavia BC    
36. Jonas Olsson   BK FH Engelholm   2102
  Lena Engström   BK Strike    
37. Per Montén   BK Frigg   2062
  Tina Montén   BS Friska Viljor    
38. Peter Andersson   BK FH Engelholm   2046
  Ewa Nilsson   BK Falcon Ladies    
39. Urban Norman   BK Laxen   2044
  Jessica Ström   BK Laxen    
40. Håkan Nilsson   BK Thule   2035
  Emma Andersson   Spader Dam    
41. Anders Wåhlstedt   BK Nobel   2011
  Wilma Karlsson   BK Nobel    
42. Daniel Mattsson   BK Fermé   1987
  Emelie Gustafsson   BK Stjärnan    
43. Niclas Eriksson   Team Alingsås BC   1958
  Maria Pettersson   Team Alingsås BC    
44. Lars Borg   Tollarps BK   0
  Amanda Nyman   Tollarps BK